fab

FAB

stable

Jorvik 2.0

Cóż za dzień! Cóż za tydzień! 
Zarówno moje życie realne jak i SSO'we obfituje nagle w całą masę nowych treści do omówienia. W praktyce nie jest to aż tak wesołe jakbym się spodziewała, ale trzeba sobie jakoś radzić. I mniej narzekać. I przejść wreszcie do rzeczy. Zatem! Ledwo zapoznaliśmy się z Fiordami a już bombardują nas świetnym Halloween i aż dwoma zajawkami. Postanowiłam, że rozbiję to wszystko na dwa lub więcej postów, aby Was nie zanudzić ani nie zgubić gdzieś po drodze. W pierwszym z nich skupimy się na dwóch datach:

Zaczynając po kolei, od 22, czyli od zapowiedzi związanej z odnowieniem calutkiej Srebrnej Polany! Wszystko znajdziecie w aktualnościach na stronie gry, pod tym adresem. Nie ma sensu, abym przepisywała wywiad, tym bardziej, że jest on dostępny po polsku. Dodam tylko najważniejsze informacje i zaprezentowane póki co grafiki (dostępne wyłącznie na IG). Pamiętajcie, że widoczne poniżej elementy nie są finalną wersją i mogą nadal ulec zmianie!

Jak już mogliście wcześniej przeczytać, 2018 rok skupiał się głównie wokół odnawiania znajdujących się już w grze miast. Przyszła pora na dopieszczenie także terenów pomiędzy nimi!
Aktualizacja obejmie tereny Srebrnej Polany, czyli obszar od Moorland, aż po Winnicę i Jodłowy Gaj.
Także widoczne w grze niebo ulegnie poprawkom - oznacza to, że zmiana będzie zauważalna niezależnie od miejsca w którym znajduje się gracz.
Tekstury nadal są dopracowywane, ale zarówno odświeżone konie jak i tereny mają pojawić się jeszcze jesienią! Czy to oznacza mega aktualizację za dwa tygodnie?
Jako, że nie jestem fanką wstrzymywania się od oceniania wszelkich zajawek (jak już dodają to czemu by nie) i przyznam, że plaża wygląda mało ciekawie, a wręcz zbyt porządnie, ale kto wie czego nasza kochana pani Holdsworth nie zamiata! Za to drzewa i wszelkiej maści poświaty są wprost bajeczne, czyli takie, jakie lubimy tu najbardziej! 

Wyjaśnijmy przy okazji cel bajkowości zauważalnej na nowszych terenach - tak właśnie będzie wyglądać cały świat gry i to już  niedługo (albo długo, zależy jak definiujecie). Czy da się to jakoś zatrzymać? Nie! W tym bowiem cała frajda gier, które kierowane są do najmłodszych odbiorców gatunku. Zachęcam jednak serdecznie do podzielenia się z zespołem Waszymi przemyśleniami w sposób, który ma niewiele wspólnego z hejtem. A w ostateczności... Poczekanie i obejrzenie wszystkiego gdy już trafi do gry! A co, spodziewaliście się innej rady?

Czas na powrót do teraźniejszości, czyli 25 października! Na angielskiej oraz szwedzkiej wersji językowej pojawiły się informacje dotyczące drugiego już odnowienia naszych pierwszych koni w grze - Jorvików Gorącokrwistych. Inne wersje zostają póki co na lodzie, co jednocześnie jest mi na rękę, gdyż zamiast obmyślać nowe strategie, po prostu sprezentuję Wam polskojęzyczną wersję!

Jeszcze nowszy stary przyjaciel

Witajcie StarFam!
Na początku tygodnia powiedzieliśmy Wam o nadchodzącym odnowieniu Moorland oraz Srebrnej Polany, a teraz przychodzimy z kolejną wielką zajawką! Oto jeszcze lepszy koń startowy!

Nowy Jorvik Gorącokrwisty!

Latem 2017, Hanna Aspblad, jedna z naszych grafików 3D opowiedziała o planie na nowego Jorvika. Dotyczył on ulepszenia go krok po kroku, tak, aby upewnić się, że pasuje on do naszego nowego stylu graficznego. Niedługo potem wykonaliśmy pierwszy krok, którym było uaktualnienie modelu i animacji tej rasy. W tym momencie wszystkie konie korzystające z tego samego modelu skorzystały na tej aktualizacji, co było dla nas ważnym krokiem, aby dalej rozwijać nasze konie. Gdy tylko się z tym uporaliśmy, mogliśmy skupić się na właściwym projekcie - całkowitej przebudowie Jorvika Gorącokrwistego! Tym razem otrzyma on swój własny, unikalny wygląd - w tym model, odświeżone tekstury maści oraz animacje. Co więcej, aktualizacja ta jest dostępna ZA DARMO dla wszystkich graczy!

Zadbaliśmy o to, aby nowe maści pozostały wierne swoim oryginałom, więc nadal będzie to Twój wyjątkowy koń. Kolory są teraz bardziej naturalne i jednolite, a także zaktualizowaliśmy styl "koreczków" (poprawcie mnie) dla tego konia - tylko spójrz!
Dlaczego je zmieniamy?
 Najstarsze konie w grze nie są w stanie nosić wszystkich fajnych elementów wyposażenia, które chcielibyśmy wreszcie dodać do gry. Poświęciliśmy więc masę energii, tworząc jak najlepsze wariacje naszych starszych ras koni (na przykład nasz nowo wydany koń Fiordzki), abyście mogli nadal jeździć na swoich ulubionych rasach, gdy już dodamy wszystkie planowane nowości do gry.
 Gra nie wygląda i nie działa w taki sam sposób, jak podczas premiery, jesienią 2011 roku, więc aktualizujemy wszystko, co tylko się da, aby pokazać jak chcemy żeby wyglądało obecnie Star Stable.
 Chcemy Wam zapewnić niesamowitą rozgrywkę z najlepiej wyglądającymi końmi, jakie możemy zaoferować!
Wpłynie to tylko na Twojego pierwszego konia!

Kiedy ostatni raz aktualizowaliśmy konia startowego, wszystkie inne konie korzystające z tego samego modelu zostały również zaktualizowane. Tym razem TYLKO koń otrzymany podczas rozpoczynania gry zostanie zaktualizowany!

Chciałbyś zmienić maść?

Po tej aktualizacji będziesz mieć możliwość zmiany maści swojego konia startowego raz, za darmo, z poziomu tablicy ogłoszeń w swojej stajni macierzystej. Więc jeśli inna, nowa maść przyciągnie twój wzrok, możesz zmienić kolor swojego konia w mgnieniu oka!

Możemy teraz ujawnić, że nowy Jorvik Gorącokrwisty przybędzie do Star Stable już 7 listopada! Oznacza to, że kiedy w końcu wydamy odnowioną Srebrną Polanę, twój koń będzie wyglądał lepiej niż kiedykolwiek, gdy będziesz odkrywać ten teren ponownie! Cieszymy się, że możemy udostępnić Wam te wszystkie wielkie aktualizacje już tej jesieni i mamy nadzieję, że pokochacie nowego konia startowego tak samo jak my!

Uściski od Zespołu Star Stable! ♥

To już całość. Koniecznie dajcie znać co sądzicie, szczególnie o tej niespodziewanej i drugiej już z kolei metamorfozie naszych kochanych starterów! 

11 komentarzy:

 1. Jeśli mój startowiec będzie faktycznie wyglądał tak jak na foto, to oznacza koniec moich katuszy! :D
  *ten uczuć, kiedy lubisz spontaniczne wypady do Pandorii, więc jeździsz na startowcu 27/7*

  Za to mam pewne zastrzeżenia co do koloru liści. Jak na moje oko, to mogłyby być w nieco bardziej 'soczystym' kolorze, no ale poczekamy na efekt końcowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, zgadzam się. Nie cierpię zabierać startowca przez jego obecną animację, a wiele eventów tego właśnie wymaga xD

   Usuń
 2. Cudnie to wszystko wygląda! Ciekawe tylko, czy nowe startowce będą miały jakąś inną, ładniejszą grzywę czy tą, która jest od początku.
  Ostatnio dość dużo aktualności jest dodawana na stronę SSO z opóźnieniem... Intryguje mnie również, co dzieje się z magazynem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, o grzywach niestety nic mi nie wiadomo, ale liczę, że niedługo zaprezentują nam filmik!
   Co do reszty - opóźnienie wynika z potrzeby tłumaczenia, info przygotowują "na miejscu" tylko w wersji szwedzkiej i angielskiej. Za to magazyn podobno został wstrzymany na ten rok.

   Usuń
 3. To jest najfajniejszy wariant Jorvika Gorącokrwistego :D Cudny jest. Ja chyba nie planuję zmieniać maści bo akurat mam tego z ostatniego foto na polskim serwerze i on jest taki bursztynowy <3 Ma takie cudne oczęta i tak fajnie lśni. Wszystkie warianty pewnie będą równie cudne. Szkoda, że nie dadzą identycznego modelu tym koniom, które mają teraz taki sam model jak Jorviki np. stare appaloosa czy koń westfalski. Fantastycznie by wyglądały. A nowa grafika jest zdecydowanie fajniejsza moim zdaniem. Mam nadzieję, że zrobią coś takiego, że usuną z Moorland te wycięte przez GED drzewa i oczyszczą teren (gdy ktoś ma już zrobione zadania z Kempbellem)oraz ten wielki przekreślony billboard. Mam też nadzieję, że kiedyś dadzą możliwość odnowy starych modeli koni (andaluzy, stare szwedy itd.) które mamy w stajni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te nowe startowce są piękne, cieszę sie że je zmieniają, bo te po aktualizacji w 2017 są okropne. Tylko szkoda ze inne konie o animacji startowca nie zostaną zmienione.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jorvik od razu będzie lepszy bez tych starych koni ! Każdy będzie miał ładnego poczotkującego konia. Nawet ci którzy dopiero zaczynają! Precz z brzydkimi końmi jorvik gorącokrwisty !

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się, że odnawiają stare rzeczy, szczególnie tereny, ale z drugiej strony mapa jest bardzo mała, znam każdy zakamarek na pamięć i chciałabym, aby kolejna grupa ludzi zajęła się powiększaniem mapy. Pewnie z czasem tak zrobią, ale czy ja tego doczekam 🤨

  Plaża wygląda nieciekawie, nawet odcina się od reszty zdjęć. Było bardzo dużo uwag co do niej, więc może ją jeszcze poprawią (może, bo z nimi różnie bywa, ogonów fjordów nie ruszyli po fali krytyki pod każdym z postów). Z takich mniejszych pierdół, nie widzi mi się niebo. Jest też takie.. bajkowe, ale czuję, że nie pasuje tam. Za bardzo uproszczone?

  OdpowiedzUsuń
 7. No to pora na plusy i minusy ,,nowego" terenu (bo startowce są cudne i nie ma się czego u nich czepiać).
  Minusy (moim zdaniem)
  -Wspomniane niebo. Bajkowość mi się podoba natomiast uproszczenie nie. Nocne niebo jest o wiele gorsze (samo niebo bo nocny klimat jest super). Gwiazdy nie są tak wyraziste jak kiedyś i nie jest ono tak rozgwieżdżone, co według mnie jest OGROMNYM minusem.
  -Brak pór dnia (albo zbyt rozmyte przejścia między nimi). Uwielbiałam poprzednie popołudnie i wieczór w SSO. To zachodzące słońce (a właściwie samo światło) było zrobione świetnie, barwy otoczenia ,,pomarańczowiały" ładnie, teraz niestety to popsuli (na korzyść zmierzchu ale jednak popsuli).
  -Skały (niektóre) wyglądają jak niedokończone. Mają prawie niewidoczny brak tekstur i cieni.
  -Plaża. Piasek jest zbyt wygładzony i faktycznie trochę nie pasuje do reszty świata.
  -Woda. Jeziora Valedale i Mistfall mają lustrzaną taflę i to jest świetne ale rzeki czy morze już niekoniecznie.
  -Światło (w dzień). Nie wiem ale wydaje mi się, że jest ono zbyt jaskrawe a cienie są za ciemne.
  Plusy:
  +Poprawione tekstury i ogólne ,,uporządkowanie" niektórych aspektów terenu oraz ujednolicenie wyglądu (np. ścięte drzewa w Moorland)
  +Łąki obok Landona wyglądają teraz super, jak nowozelandzkie pastwiska.
  +Wspomniany zmierzch. Przywodzi mi na myśl lato i ma taki tajemniczy klimat.
  +Ożywienie terenów (motyle, promienie słońca przebijające przez liście).
  +Większa ilość roślinności.
  +Stajnia Moorland. Zdecydowanie na duży plus. Mogli tylko zostawić sam mur, ewentualnie płot wokół głównej części (tej ze stajnią) ale nie szkodzi w sumie i tak są fajnie zrobione ogrodzone wybiegi.
  +Pola naftowe wreszcie wyglądają porządniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowo jeszcze ten ogień w kuźni Moorland. Teraz wygląda jak znicz olimpijski a nie swojskie palenisko, taki nienaturalny :(

   Usuń
  2. Do tej listy rzeczy minusów powyżej dodałabym do poprawy jeszcze:Zamek w Srebrnej Polanie (to ma być stare zamczysko ze swoim klimatem, odnowiony ale przypominający ten poprzedni z gry, ten jest ciut zbyt ,,plastikowy"), podobnie jak z zamkiem jest z mostem do Jodłowego Gaju, nie wygląda na stary most. Kolejne to budynek w Ogrodzie Winnicy. Wcale go nie ruszyli tak jak i konika, który stoi koło Bjorna (nie naciskam, mówili,że będą poprawiać jeszcze więc moze to po prostu jest zaplanowane na kiedy indziej). Skoro eksmitowali GED z Moorland to mogliby wynieść też ich plac budowy a tego pana sprzedawcę ulokować np. przy drodze abo zrobić mu stoisko gdzieś w stajniach Moorland. Kolejny aspekt (dawny) to panowie, którzy rozbudowują naszą stajnię. Stoją za blisko tablicy z zadaniami dziennymi w niektórych stajniach. Podobnie jest z niektórymi stoiskami np. na Farmie Marleya. Czasem się klika na sklep zamiast na niego żeby np. rozpocząć wyścig. Jak dla mnie też rzeki i morza powinny mieć właśnie mniej lustrzaną wodę, bardziej przezroczystą (jak kiedyś).

   Usuń

Dziękuję za chęć podzielenia się swoimi uwagami i opinią! Proszę jednak o zastosowanie się do poniższych zasad:

• nie spamuj
• szanuj autorów oraz innych komentujących
• staraj się zachować poprawność językową

Jeśli chcesz pozostawić reklamę swojego bloga - jak najbardziej, ale poświęć choć moment na nawiązanie do posta, który komentujesz.