#LovelyLusitanos

#LovelyLusitanos

Bom dia a todos vocês!

Tym nietypowym powitaniem zapraszam Was do zapoznania się z nową, wyjątkową rasą koni, która przybyła do Jorviku wraz z wczorajszą aktualizacją. Do przebycia miały kawał drogi, bowiem pochodzą z krańca zachodniej Europy – Portugalii. Konie Luzytańskie (Lusitano), bo to o nich mowa znane są ze swej inteligencji oraz wdzięku. Co ciekawe, ich grzywa oraz ogon są bardzo podatne na wzrost, co, przy odpowiedniej pielęgnacji, pozwala osiągnąć niezwykłe długości. Cecha ta została skrzętnie uwzględniona przez zespół poprzez dodanie uroczych animacji grzywy oraz podarowanie nowym modelom wyjątkowo długich ogonów, które zresztą możecie zobaczyć na poniższych grafikach. Przejdźmy jednak do aspektu jorveskiego, czyli najważniejszych wiadomości o nowych koniach.


Oto jak prezentuje się oficjalny opis rasy:

Swoją nazwę zawdzięcza “Luzytanii”, czyli Portugalii w języku starożytnych Rzymian i pod wieloma względami przypomina hiszpańskiego konia andaluzyjskiego, ale od lat 60 ubiegłego wieku jest traktowany jako oddzielna rasa. Lusitano to nowoczesny koń sportowy, wywodzący się z wieloletniej tradycji szlachetnych koni wierzchowych.
Ceniony za atletyczną sylwetkę i posłuszeństwo wobec jeźdźca, koń luzytański to idealny uczestnik zawodów. Lusitano są zwinne, odważne i lubią dawać z siebie wszystko, niezależnie od tego, czy jest to praca na farmie, czy służba w wojsku.
Konie luzytańskie są obecnie szeroko wykorzystywane, od najlepszych szkół ujeżdżania, przez rajdy długodystansowe i jazdę w zaprzęgu, aż po produkcję filmową. Te wyjątkowe konie pokazują się od najlepszej strony, gdy muszą stawić czoła jednocześnie wyzwaniom fizycznym i mentalnym.
koszt zakupu tych piękności to 949 Star Coins
obecnie dostępne maści to perłowa, siwa oraz gniada
do zakupu wymagany jest 7 poziom postaci (z wyjątkiem
     maści perłowej, która do 16 maja nie posiada wymagań)
★ dostępne są w Centrum Jeździeckim Srebrnej Polany oraz
     tymczasowo w Forcie Pinta
posiadają 3 punkty bonusu do siły oraz po
     2 punkty do posłuszeństwa i zwinności
★ luzytany posiadają unikalną animację – piaff, aby ją zobaczyć
     wystarczy wcisnąć spację po zatrzymaniu konia
★ mają dwie animacje skoku, podstawową oraz z galopu

Rzut okiem na animacje

Aby przybliżyć Wam niektóre nowe animacje oraz ułatwić decyzję o zakupie, Wiktoria przygotowała prezentację poszczególnych chodów oraz specjalnych animacji konia luzytańskiego. Zachęcam do obejrzenia!

Stęp

Kłus

Galop krótki

Galop długi

Cwał

Skoki z cwału

Skoki z galopu

Pozostałe

Piaff*

*ruch ujeżdżeniowy stosowany w wyższych konkursach klasy Grand Prix, a także w jeździectwie klasycznym. Koń wykonujący piaff kłusuje w miejscu (lub prawie w miejscu) w dużym zebraniu, wysoko unosząc przednie kończyny. Prawie czyni różnicę ale nadal kwalifikuje naszego luzytana!

Dębowanie

Zatrzymywanie

Cofanie

Idle

To już wszystko co możecie lub chcielibyście wiedzieć o tych cudeńkach. Chwilowo bez żadnej sesji na własnym nabytku, brak czasu na gry mnie przytłacza. Jednak Wam polecam koniecznie obejrzeć całą trójkę osobiście. Dajcie znać, którego z nich powitaliście lub dopiero planujecie powitać w stajni!
Até logo!

Post ze starej wersji strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *