Coś nowego: tryb zdjęć

Coś nowego: tryb zdjęć

Witajcie w pierwszym poście po tak wielkiej zmianie!

Do gry nareszcie zostały wprowadzone dwie wybłagane przez graczy funkcje. W tym poście przybliżę Wam pierwszą z nich, czyli Tryb Zdjęć! Oto jak prezentuje się narzędzie dostępne po wciśnięciu “O” na klawiaturze (lub kliknięciu na ikonę aparatu w prawym górnym rogu ekranu). Poniżej znajdziecie opisy poszczególnych funkcji wraz z przykładami. Zachęcam do zapoznania się z nimi:

Panorama, zoom i obrót

Na samej górze narzędzia znajdują się opcje pozwalające nam na dokładne ustawienie kamery. Na początku może być Wam ciężko nawigować, jednak warto to poćwiczyć w pierwszej kolejności.

Kamera niżej

kamera wyżej

bliż

dal

max lewo
max prawo

Głębia ostrości

Zaznaczenie tej opcji spowoduje rozmycie (w skrócie, działa jak miejscowy blur) obiektów znajdujących się tuż przed lub w większej odległości od ustawienia naszej kamery. 

Jasność, kontrast i nasycenie

Czyli standard przy edycji zdjęć. Wartości dostosowujemy za pomocą suwaków, na których niestety nie pojawia się żadna informacja (chociażby wartość procentowa) co może być niemałym utrudnieniem w przypadku, gdy planujecie zachować konkretne ustawienie do sesji.

Jasność -100%
Jasność +100%

Kontrast 0
Kontrast x2

Nasycenie 0

Nasycenie x2

Winieta

Czyli zaciemnienie w rogach obrazu, w celu wyeksponowania środka kardu. Jej natężenie ustawiamy za pomocą suwaka.

Pole widzenia

Zasadniczo pole widzenia oraz zoom nie różnią się niczym (krotnością również) poza sposobem ich ustawiania. Możemy więc korzystać z suwaka lub scroll’a myszy a nawet łączyć te dwa ustawienia w celu uzyskania większego dystansu od kamery.

bliż

dal

Logo

Możemy wybrać, czy chcemy aby na naszym zdjęciu widniało logo gry, czy też nie. Dostępne ustawienia to kolejno brak | lewy górny róg | prawy górny | lewy dolny | prawy dolny.

Filtry

Oto jak prezentują się poszczególne filtry przy maksymalnym ustawieniu. Stopień efektu możemy ustawiać za pomocą suwaka znajdującego się bezpośrednio pod tą opcją, czyli “stopniowanie”.
Najedź na obrazek aby wyświetlić nazwę efektu.

Brzoza

Sepia

Marzenie

Hiacynt

Marzec

Pamięć
Orchidea
Retro

Dalia

Vendela

Pora dnia

Opcja ta pozwala nam na zmianę pory dnia na zdjęciu (nie ogółem w grze). Za pomocą suwaka możemy wybrać konkretną godzinę, zaczynając od 0:00 i kończąc na 23:59. Porównanie poniżej:

Ranek

Południe

Wieczór

Noc

Ukryj/pokaż interfejs

Opcja ta ma identyczne działanie co znana od dawna funkcja. Należy zaznaczyć, że po uruchomieniu nowego narzędzia UI jest domyślnie ukryty.

Zastosowanie

Przyznam, że dzięki temu trybowi nie tylko dostałam weny do wprowadzania zmian do kilku grafik (jak coś – nic nie wiecie) ale i do wskrzeszenia pewnej, swego czasu bardzo popularnej, sekcji. Jej odświeżona forma pojawi się na blogu już pod koniec przyszłego miesiąca, rzecz jasna z masą nowych propozycji. Czas wspomnieć o ostatniej kwestii – jeśli zauważycie jakiekolwiek błędy w szablonie (przykładowo na niektórych stronach bloga, gdzie nadal króluje biel) zgłaszajcie mi je w komentarzach lub poprzez facebooka. Będę naprawdę wdzięczna za te, oraz inne uwagi i propozycje. No i rzecz jasna – jak Wam się teraz podoba?
Uściski i buziaki~

Post ze starej strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *