Teasers: Kuc Connemara

Teasers: Kuc Connemara

Wiele się wydarzyło przez ten weekend. Główne skrzypce grały oczywiście zapowiedzi. A oto pierwsza z nich:

O rasie

Kuc Connemara to jedyna ocalała rodzima rasa irlandzka, która swoją nazwę zawdzięcza jałowym i górzystym terenom na zachodzie kraju, z których najprawdopodobniej pochodzi. To wytrwały, mało wymagający, łagodny, spokojny wierzchowiec o dobrym temperamencie, chwalony za inteligencję i czujne zachowanie w terenie.
Kuc connemara jest jednym z najlepszych skoczków wśród koni. Jest też niezwykle zręczny. Stosowany jest głównie do jazdy rekreacyjnej i w zawodach skoków. Najczęściej dosiadają go młodzi, dobrze rokujacy jeźdźcy, choć skrzyżowany z krwią angielska jest doskonałym wierzchowcem dla seniorów. Po za zawodami connemara można zobaczyć też na paradach.
Connemara jak na kuca jest duży, odznacza się mocną, ale nie krępą budową ciała i wyraźnymi cechami odziedziczonymi po koniach Iberyjskych. To właśnie ta cecha przesądziła o ich charakterze w Star Stable. Będą one bowiem potraktowane jako małe konie, podobnie jak kuce Islandzkie. Oznacza to, że poruszać się mogą z tą samą szybkością co inne konie i jednocześnie nie mogą brać udziału w mistrzostwach dla kucyków.
Źródło: Koniopedia

Tak oto prezentuje się obiecana nowa rasa. Czy na pewno była tak wyproszona? I czy kogoś to nadal obchodzi, zważając na to, że dostaniemy takie śliczności? Na to już odpowiedzcie sobie sami. 

Hööks

Grzechem byłoby nie wspomnieć o projektach SSO na tego typu blogu. Zatem, co ciekawego się działo? Na tegorocznych Sweden International Horse Show nie zabrakło przedstawicieli SSE AB, którzy korzystając z okazji, reklamowali efekty swojej współpracy z  firmą Hööks (czyli największą skandynawską firmą jeździecką). Zarówno w ich sklepie internetowym, pod tym adresem oraz na stoisku SSO podczas pokazu, można nabyć stylowe, zimowe ubrania jeździeckie (chociaż to, dokąd je założycie zależy od Was).
Przy okazji, osoby, które odwiedziły stoisko między 1 a 3 grudnia otrzymały jako pierwsze kod, zapewniający cyfrową wersję jednej z prezentowanych tam kamizelek. Oczywiście kod ten ważny jest dla wszystkich graczy!

STARSTABLEVEST

Wracając do tematu koni, pozostaje nam tylko czekać do jutra. Życzę Wam więc cierpliwości i szybkiego double!

Post ze starej wersji strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *