A jeśli nie da się przywieźć Świąt do Jorviku…

A jeśli nie da się przywieźć Świąt do Jorviku…

trzeba zawieźć Jorvik do Świąt!

Białe święta to istna magia. Dlatego też dziwne, że na magicznej wyspie, tejże magii ani śladu. Tak, to prawda. Na wyspie Jorvik nie ma śniegu. Martwi to nie tylko graczy, ale i samego Mikołaja, który tym samym zdecydował się na  zupełnie nowe podejście. Tym razem, to my go odwiedzimy. Na dodatek, w niezwykłym miejscu… Magicznej Wiosce Świątecznej! 
Mikołaj zaprasza tam wszystkich graczy (zatem  możemy podjąć się zadań i pojechać do nowej krainy niezależnie od tego, czy mamy posiadamy aktualnie członkostwo Star Rider). Jedynym wymaganiem jest ukończenie samouczka (czyli około 4 poziom postaci).

Ah, jest jeszcze coś! Niestety, sami nie dojedziemy do Mikołaja . Będziemy musieli zwrócić się o pomoc do elfów, które wraz ze swoimi saniami czekać będą w:
★ Moorland
★ Forcie Pinta
★ Valedale
★ Jodłowym Gaju
★ Miasteczku Srebrnej Polany
★ Zamku Srebrnej Polany
★ Winnicy Srebrnej Polany
★ Ujeżdżalni
★ Dolinie Ukrytych Dinozaurów
★ Stajni Złotych Liści
★ Jarlaheim
★ Stajni Jorvik
★ Nowej Grani

Wycieczka do Świątecznej Wioski rusza!

Uwaga! Poniższy fragment zawiera krótki opis zadań. 
Jeśli wolisz odkrywać krainę osobiście (albo jesteś już z nią zaznajomiony/a) kliknij tutaj!
Lądujemy na szczycie… Lodowej rampy! Jednak zanim oddamy się rozrywce wypada sprawdzić, czego może chcieć skrzat stojący niedaleko. Okazuje się, że ma on specjalną misję. Musi nas powitać i przekazać słowo od “szefa”. Prawdziwych elfów bowiem, ani widu, ani słychu. Dostajemy zlecenie – spotkać się z brodaczem i dowiedzieć więcej o krainie. Mikołaj bywa zapracowany o tej porze roku, toteż nie każmy mu długo czekać! Galopem na rampę i uwaga, bo jest bardzo ślisko!
Od Mikołaja dowiadujemy się, że wszystkie elfy mają wakacje, a skrzaty pojawiły się w roli zastępstwa. Mają podobno sporo chęci, jednak nie zawsze wychodzi im to na dobre. Ale, jest w tym coś i dla nas. Otóż małe stworzonka bardzo chętnie skorzystają z naszej pomocy (czyt. wyręczą się) lub też zaoferują zabawę. Póki co, tak przyjazne okazały się 3 z nich. Pierwszy do którego się udałam, pełni rolę swoistego kustosza wystawy prezentów. Tak, to ten stojący obok lodowej kopuły. Zaoferuje codzienne szukanie czapek z niespodzianką. W zamian rzecz jasna, dostaniemy życzenia świąteczne, które od teraz można wymieniać na zupełnie nowy komplet zimowy (pełna lista rzeczy nieco niżej)!
Kolejny skrzat czeka u podnóża wzniesienia, co prawda nieco bliżej centrum. Biedactwo, siedzi na zepsutych saniach, z których wypadły prezenty. Oczywiście, zbieranie ich jest zadaniem dla nas. Nie będzie to jednak tak proste, jak się wydaje. Prezenty są dosyć blisko siebie, a lód pod kopytami nie ułatwia zakrętów. Na domiar złego, część prezentów zostaje poniesiona przez znane nam świąteczne kozy. Trzeba się trochę nabiegać, ale przecież zależy nam na zbieraniu życzeń.
Ostatni skrzat zajmuje się wyścigami sań. Niestety, nikt nie raczył uprzedzić, że wymaga to kategorii B! Mając tylko licencję jeździecką, ruszamy na tor testowy. Sam wyścig nie należy do długich, jednak utrudniać go będzie lód, wiele zakrętów, armatki śnieżne oraz… Prezenty, powodujące powstawanie lodowych ścianek! Niech ktoś powie tym skrzatom, że to nie zabawa. Pokonawszy wszelkie przeciwności, kończymy z dumą wyścig. No właśnie… Z dumą. Nasz przejazd nie okazał się zrobić wrażenia na skrzacie wydającym uprawnienia. Podobno musimy trenować jeszcze trochę, a może przed wielkim dniem dane nam będzie zasiąść w saniach!
I nie dajcie się zmylić, że to tylko czcze gadanie. Wioska Świąteczna nie pokazała nam jeszcze wszystkiego!
Na poniższej mapie, granatowymi kropkami oznaczone zostały miejsca codziennych zadań.
W centrum handlowym również robi się przytulniej!
Jest też sprawa tajemniczego napoju energetycznego. Czyżby G.E.D znowu zmieniało
branżę? Oh, tego miało nie być. Nic nie czytaliście!

Masz życzenie?

Jeśli tak, możesz je wymienić na fragment świeżutkiego zestawu świątecznego!
Ale na początek, wyjaśnijmy, jak je zdobyć. Ci z Was, którzy pamiętają zeszłoroczne zadania (oraz jeszcze wcześniej… I jeszcze wcześniej) wiedzą, że życzenia (tudzież tokeny) zdobywamy za wykonywanie zadań świątecznych. Obecnie, owe zadania dostępne są jedynie w Wiosce Ś.M.
Plusem jest, że do ich podjęcia nie trzeba posiadać aktywnego członkostwa Star Rider. Ale pamiętajcie, że pozostałe zadania w Jorviku już nie są tak ogólnodostępne! 
Na chwilę obecną, życzenia możemy zdobyć poprzez pomoc dozorcy w dekorowaniu centrum oraz zadania codzienne, czyli wyścig, zbieranie prezentów oraz czapek. Pamiętajcie zatem, aby co jakiś czas zaglądać do Wioski Świątecznej, chociaż na chwilę!
Drobna rada dla zbierających czapki:
Skrzaty to złośliwe, małe stworzonka. Uwielbiają jednak działać w grupach. Zatem wszystkie ich miejsca ukrycia będą stosunkowo blisko siebie. Pamiętajcie też, że nie muszę one ukrywać się wyłącznie w pobliżu jarmarku!

Więc, czego sobie życzysz?

Poza zestawami świątecznymi z poprzednich lat, które znajdziemy w 2 sklepach, w centrum Świątecznego Jarmarku, pojawiły się urocze, zimowe ubrania (pozostałe sklepy). W tym słynne świąteczne swetry oraz legginsy w urocze wzorki (które znajdziecie na screenach).
Jednak najważniejszą rzeczą, jest nowy zestaw świąteczny! To na niego potrzebne będą nam wspomniane tokeny. Wymiany możemy dokonać tuż po wykonaniu zadania u pomocnika, dot. zbierania czapek. Wszystkie elementy stroju są zaprezentowane na oddzielnych, lodowych modelach. Po dokonaniu wymiany, dany element znika z wystawy. A oto, co składa się na zestaw:

3 akcesoria na głowę:

 

Komplet dla postaci:

 Zestaw dla konia:

Łączna ilość tokenów potrzebnych na wymianę to 170.

 Po więcej informacji, koniecznie obejrzyjcie odcinek SSN!

Ojej… To nie ten filmik! Cóż, wpadki się zdarzają.  Ale skoro już widzieliście – to była oczywiście zajawka rasy, która już niedługo zawita do Jorvik! Czy będzie dostępna w Mistfall? Kto to wie…
Jednak, nie zajmujmy się tym teraz! Najnowszy odcinek News znajdziecie poniżej:
To by było na tyle. Mam nadzieję, że informacje w poście okażą się Wam przydatne. Pamiętajcie, że to nie koniec zadań, jakie czekają nas w nowej Wiosce Świątecznej! Musimy w końcu zdobyć te uprawnienia na sanie… Tylko ile przejazdów to wymaga?

Post ze starej wersji strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *