Star Stable prezentuje… komiks z Egmontem!

Star Stable prezentuje… komiks z Egmontem!

Tym razem mam dla Was artykuł szwedzki (oryginał znajdziecie tutaj). Tłumaczenie zajęło mi nieco dłużej, niż zwykle, toteż tym bardziej zachęcam!
Dyr gen. Star Stable – Fredric Gunnarsson prezentuje komiks.
Współpraca z wydawcą (Egmont) przybliży graczom historię, poprzedzającą tę znaną z gry.
Bowiem historia ta “może się pojawić w wielu formatach”.
Star Stable, międzynarodowa gra społecznościowa z końmi w roli głównej, uruchomiona prawie siedem lat temu. Na dzień dzisiejszy gra została przetłumaczona na dziesięć różnych języków i ma zarejestrowanych użytkowników w 180 krajach.
Teraz firma za nią odpowiedzialna przedstawia swój następny plan: komiks, w którym opowiedziana jest historia sprzed wydarzeń SSO, we współpracy z Egmont.
– Mamy fantastyczne uniwersum składające się z historii, które można wyrazić w wielu różnych mediach. W Star Stable jesteś w samym centrum przygody, zaś na przykład w komiksie lub książce, bierzesz w niej (akcji – przyp. red.) udział w inny sposób – mówi dyrektor generalny Star Stable Fredric Gunnarson do Dagens Media.
Jaką wartość będzie miał komiks dla odbiorców?
“Mamy bardzo zaangażowaną społeczność, która chciałaby dowiedzieć się więcej o świecie oraz postaciach. A dla tych, którzy jeszcze nie znają Star Stable,  seria ta jest jednym ze sposobów na poznanie nas.”
Co w nim znajdziemy?
“Komiks, który jest teraz w Szwecji, jest wstępem do gry online, kończy się tam, gdzie zaczynają się wydarzenia z SSO, przekazując czytelnikowi historię niektórych kluczowych postaci.”
Wielu rezygnuje z druku, a Wy wręcz przeciwnie! Dlaczego?
“Uważamy się za niezależnych od platformy, na przykład komiks może być rozpowszechniany w wielu formatach, druk jest swoistym testem, który obecnie podjęliśmy .”
Ilość nakładu jest póki co nieznana. Liczba ta zależeć będzie od lokalnych wzorców i warunków konsumpcji. Ale odpowiedź na komiks, który został wydany tylko w Szwecji, jest pozytywna, mówi Fredric Gunarsson.
 
“O ile nam wiadomo, jest to silny atut tutaj, w Szwecji, na dodatek gdy tylko gracze z innych krajów się o tym dowiedzieli, wpadli w panikę i zapytali nas, kiedy komiks zostanie przetłumaczony.”
Może i krócej, ale o wiele trudniej. Co do tematu zaś, wiemy już, że prace nad tłumaczeniem są zakończone, a sam komik będzie do nabycia w oficjalnym sklepie Star Stable, gdy tylko ponownie go otworzą! Trzymajcie kciuki, żeby kolejne szwedzkie artykuły także były ujęte w prostszym języku i do następnego!

Post ze starej wersji strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *