W co grać z dziećmi? Przegląd najciekawszych gier planszowych i komputerowych dla rodziny

W co grać z dziećmi? Przegląd najciekawszych gier planszowych i komputerowych dla rodziny

W co grać z dziećmi? Przegląd najciekawszych gier planszowych i komputerowych dla rodziny

Wspólne spędzanie czasu z dziećmi jest niebywale ważne dla budowania więzi. Zobacz, które gry (zarówno planszowe, jak i te na PC czy konsolę) sprawdzą się w przypadku rodzin z dziećmi i uatrakcyjnią weekend. Możecie zdecydować się na, modne ostatnio, gry planszowe, ale też rozsmakować się w multimedialnej rozrywce.

 

Dzieci kontra rodzice: Czego o sobie nie wiecie?

Jeśli lubicie quizy i pogłębianie wiedzy o poszczególnych członkach rodziny, to gra „Dzieci kontra rodzice: czego o sobie nie wiecie?” na pewno przypadnie Wam do gustu. W pudełku znajdują się dwie talie z pytaniami, z czego pierwsza zawiera łatwiejsze, druga zaś trudniejsze pytania. Nieduży koszt zakupu i duża liczba pytań w zestawie sprawiają, że tego typu gry są świetnym wyborem nie tylko podczas sobotniego pobytu w domu, ale również wakacyjnego wyjazdu całą rodziną. Umilą monotonny czas spędzony w aucie czy w hotelu, gdy na zewnątrz pada deszcz.

 

Szachy i warcaby – z logiką za pan brat

Gry logiczne w postaci szachów i warcabów zapewniają rozrywkę kolejnym pokoleniom. Za sprawą serialu „Gambit królowej” cała Polska odświeżyła sobie te wyjątkowe, rozwijające i ambitne gry. Tego typu rozrywka rozwija pamięć i koncentrację, uczy planowania, przewidywania ruchów i zdarzeń, a także kształtuje logiczne myślenie. Raz rozwinięte umiejętności zaprocentują nie tylko w szkole, ale i w dorosłym życiu. Pudełko eleganckich, drewnianych szachów, wyściełanych w środku czerwonym materiałem, przetrwa przez lata i będzie świetnym prezentem dla kolejnego pokolenia.

 

Monopoly – kultowa gra ekonomiczna dla małych i dużych

Jeśli chcesz nauczyć swoje dzieci podstawowych zasad przedsiębiorczości, kapitalizmu i wolnego rynku, musisz zainteresować je kultową już grą ekonomiczną „Monopoly”. Duża liczba edycji sprawia, że możesz dopasować lokacje do dziecięcych preferencji. Na pewno sam z przyjemnością odświeżysz pamięć i zasiądziesz do rozgrywki z najmłodszymi. Naucz je zasad inwestowania i budowania majątku. Umiejętności te na pewno przydadzą im się w dorosłym życiu. Poza tym „Monopoly” zapewnia fascynującą rozrywkę na wiele godzin. Niemal każdy tę grę rozpoznaje i na pewno nie odmówi dołączenia do partyjki.

 

Minecraft 4K – coś dla kreatywnych dusz

Możesz być zaskoczony, że Twoje dziecko jest zdecydowanie bardziej kreatywne od Ciebie. Ta gra jeszcze dobitniej to pokaże. Budujcie razem z bloków zachwycające budowle i konstrukcje, skomplikowane układy i mechanizmy. Uruchomcie pokłady kreatywności i zobaczcie, dokąd doprowadzi Was wyobraźnia. Gra jest wydana w polskiej wersji językowej z napisami po to, abyście ani Ty, ani Twoja pociecha nie mieli żadnych ograniczeń w jej odbiorze.

Animal Crossing: New Horizons – budowanie życia na wyspie

Gra z gatunku symulacji towarzyskiej przeznaczone na Nintendo Switch została przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia. Umożliwia grę w dwóch trybach: wspólny multiplayer i singleplayer. Cała rozgrywka polega na budowaniu i organizacji życia na wyspie. Uwagę przyciągają kolorowe, miłe dla oka postaci.

 

The Sims 4 i dodatki – symulacja życia wirtualnych osób

Simsów nikomu przedstawiać nie trzeba. Gra pozostawia duże pole do działania i dużą decyzyjność graczowi – od budowy i aranżowania wnętrza domu, poprzez wybór ubrań, aż po konkretne zachowania. Możliwość sterowania życiem innych ludzi potrafi wciągnąć na wiele godzin. Dzieciom na pewno przypadnie do gustu opcja kreowania postaci według własnych wyobrażeń. Co więcej, w grze możecie odtworzyć własną rodzinę.

Zobacz także grę GTA V na PC.

3 komentarze

  1. Ten tekst to nie tylko informacje, ale prawdziwe wyzwanie intelektualne.

  2. Dla tych, którzy nie wiedzieli albo wiedzieli za mało – sensowna dawka wiedzy

  3. Enriko pisze:

    Tekst z serii ciekawych więc polecam kliknąć w link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *