Przyczajony lisek, ukryty quest

Przyczajony lisek, ukryty quest

lisek

Tytuł tego posta to oczywiste nawiązanie do filmu, ale brany dosłownie również pasuje idealnie. Najwyraźniej przygoda na szlaku Wyprawy Światła jeszcze się nie skończyła. Czyżby to była jakaś zapowiedź, a może zupełnie niepowiązana historyjka, która ma nas tylko zabawić przez najbliższe dni?
Zachęcam do wybrania się w trasę i sprawdzenia osobiście!
Jak wyżej wspomniane, kierujemy się do miejsca, w którym podczas Wyprawy Światła można usłyszeć boginię – wprost do Szeptu Aideen. Następnie, wystarczy poszukać grzybków… Ale tam ich rośnie pełno. Dlatego przygotowałam wskazówkę:
Jeśli wolicie podążać za filmikami, zapraszam do [Rose Shadowlee].
Kliknięcie na te konkretne grzybki załączy scenkę, w której wspomniany lisek wybiegnie z głębi kanionu. Teraz trzeba z nim porozmawiać, ale… To nie takie proste.

Jeśli spróbujemy od razu, tylko na nas warknie i ucieknie z powrotem, zmuszając do ponownego zainicjowania zadania. Na pomoc przychodzi jedna z opcji, mianowicie “zostań dzikim koniem”.
1. Wejdź w ustawienia (z poziomu menu podkowy lub klikając Esc),
2. Wybierz zakładkę “kreatywnie”,
3. Zaznacz opcję “zostań dzikim koniem”
i gotowe!
 
Teraz możesz kliknąć na liska i zacząć rozmowę. W jej trakcie pojawią się nawet opcje dialogowe do wyboru, jednak nie wpłyną one w żadnym stopniu na przebieg (jakby kogoś to dziwiło).

Mistfox zdradzi, że jest czymś więcej, niż tylko gadającym lisem oraz wspomni o pewnej “drużynie pikseli” (w wersji pl bardziej przypomina to o lotr, niż tym, co powinno).  Najwyraźniej wszystkiego dowiemy się dopiero, gdy pobawimy się z maluchem.

Lisek, przez kolejne 7 dni, codziennie będzie czekał ukryty gdzieś na wyspie. Naszym zadaniem będzie go odnaleźć oraz podołać wyzwaniu, które dla nas przygotuje. 

 

Czas rozpocząć poszukiwania

 Lokalizacja jest najwyraźniej taka sama dla każdego gracza, jedynie zmienia się zależnie od dnia.

Poniedziałek

Lodowy Las w DUD

Aby zaliczyć to spotkanie musimy ukończyć Wyścig dinozaurów. Nie ma co jednak liczyć na nagrody, nawet w postaci PD dla konia. Po pokonaniu trasy, pozostaje tylko podjechać do czekającego koło mety liska i zakończyć zadanie – przynajmniej na dzisiaj.

Wtorek

Gniazdo Przemytników w DZW

Za jaskinią, na trasie Wyprawy Światła

Tym razem naszym zadaniem jest uciec przed… Galopującym Thompsonem! Rada dla nadgorliwych – posiadanie amuletu Galopującego w niczym Wam niestety nie pomoże.
Po zakończeniu wyścigu, Thompson grzecznie i z odpowiedniego dystansu obserwuje nasze dalsze poczynania. Albo też pozuje dla fanów, kto go tam wie.

Środa

Lustrzane Bagna w Eponie
Na jednej z wysepek
 Czeka nas miła odmiana od wyścigu – podążamy za liskiem aż do obozowiska przy Kotlinie Strażników by wspólnie wysłuchać piosenki Lisy oraz nieco porozmawiać o przyjaźni.

Czwartek

Zielona Dolina

Na trasie wyścigu
Czas na zabawę w chowanego! Po rozmowie z liskiem pojawi się nad nim żółty wykrzyknik, porozmawiaj z nim ponownie, by rozpocząć wyzwanie. Do sprawdzenia masz 7 lokacji, które zaznaczyłam poniżej:
Nie mam pojęcia czy to losowe, czy też stałe, ale mnie poszczęściło się w ostatniej (prawy, dolny róg).

Piątek

Szlak Wędrowny* w Mistfall
*należy go wcześniej odblokować budując reputację ze Strażnikami Leśnymi
Dzisiejsze wyzwanie jest z pewnością najmozolniejsze – po rozmowie z liskiem otrzymamy zadanie “Lisi taniec”, polegające na odnalezieniu w okolicy jego 5 przyjaciół. Jeśli nie chcecie jeździć po całym mistfallskim lesie, polecam wrócić do Dundull i stamtąd kierować się poniższą listą:
Po odnalezieniu ostatniego lisa musimy się jeszcze wybrać na umówione miejsce spotkania. Wracamy więc na szlak, na którym zaczynaliśmy zadanie i jedziemy nim aż do końca (liski czekają w najdalszym punkcie jaskini). W nagrodę za starania, możemy… Obejrzeć lisi Thriller!

Sobota

Winogronowe Pola w Winnicy
Koło murku, za beczkami
Lisek proponuje nam kolejne wyzwanie, jednak tym razem, bierze w nim udział wraz z nami. Co ciekawe, określa to jako “nowy rodzaj zabawy” – czyli bardzo możliwe, że w tym roku doczekamy się zupełnie nowych wyścigów!

Niedziela

Południowy Las Mistfall
“Tunel” prowadzący nad jezioro
 Nasz mały przyjaciel wygląda dosyć nieciekawie i podobnie się czuje – jest bardzo głodny. Dlatego dzisiaj, zamiast biegać za punktami kontrolnymi ruszamy poszukać czegoś na wspólny piknik. Co jedzą lisy? Np. jagody, dlatego kierujemy się w głąb lasu by ich trochę zebrać. Są to kolejne poszukiwania, podobne do piątkowych więc także i tym razem mam dla Was pomocną listę miejsc:
Gdy już zbierzemy wszystkie przekąski musimy je dostarczyć na miejsce piknikowe “z widokiem na jezioro”. Pamiętacie trasę wyścigu od strażników leśnych? Kierujcie się nią i spotkacie liska – cutscenka załączy się samoistnie gdy tylko będziecie blisko.

Post ze starej strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *