Nowa funkcja – zgłoś gracza!

Nowa funkcja – zgłoś gracza!

Pamiętacie jeszcze moderatorów chatu? Już niedługo będziemy mogli ich nieco wyręczać oraz zadbać o bezpieczeństwo pozostałych graczy w Star Stable. Wprowadzana jest bowiem funkcja, która usprawni reagowanie na zachowania naruszające regulamin – zgłaszanie gracza bezpośrednio z poziomu gry.

Jak to działa?

Na tę chwilę wspomniana funkcja jest testowana oraz dostępna tylko na szwedzkich serwerach.

Update!Aby dokonać zgłoszenia:
 Kliknij na postać gracza lub jego nazwę na chacie
 Następnie na jego nazwę, która pojawi się w lewym rogu ekranu
 Z listy wybierz “zgłoś gracza”
 Wypełnij formularz, który się pojawi. Po wysłaniu, pojawi się komunikat z podziękowaniem i potwierdzeniem.

★★★

 

 

Możesz zgłosić gracza za:
Zastraszanie/dokuczanie
Oszukiwanie
Rozpowszechnianie danych osobowych
Spam
Oraz w przypadku, gdy wysyła wiadomości o niepokojącej tematyce lub wspomina o samookaleczeniu (w panelu jako “zdrowie”) – o takich sytuacjach zawsze daj znać supportowi gry!

Przy każdym zgłoszeniu należy podać powód. Aby zapobiec nadużyciom tej funkcji, wysłanie fałszywego i bezpodstawnego zgłoszenia skutkować będzie zawieszeniem konta w grze.


A ten przycisk po prawej? Po kliknięciu przekieruje na oficjalną stronę gry, prosto do wpisu zawierającego obowiązujące zasady chatu:

Przypomnienie najważniejszych zasad

 

  • Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych innym graczom! Dane te obejmują twoje imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nazwiska rodziców, nazwę szkoły, konta w mediach społecznościowych itp.
  • Nigdy nie pytaj innego gracza o dane osobowe – nawet imię i wiek.
  • Nigdy nie udostępniaj swojego hasła nikomu (nawet najlepszym znajomym), z wyjątkiem rodzica lub opiekuna.
  • Nigdy nie udostępniaj informacji o karcie kredytowej lub innych środkach płatniczych!
  • Nie proś o podanie danych logowania innego gracza.
  • Dyskusje na temat/oraz promowanie zewnętrznych programów lub stron internetowych, w tym platform społecznościowych, takich jak Skype, Facebook, Instagram itp. jest zabronione.
  • Wulgaryzmy i brzydkie słowa, nawet jeśli są w zamyśle żartobliwe lub padają w rozmowie ze znajomymi, nie są dozwolone na czacie.
  • Wszelkie formy oszustwa (w tym programy zewnętrzne wpływające na grę) są zabronione!
  • Na czacie nie można prosić ani oferować zakupu innemu graczowi członkostwa Star Rider ani Star Coins.
  • Zabronione jest odgrywanie ról z lub jakiekolwiek poruszanie tematów, które naruszają zasady gry (np. zastraszanie lub romans/randki).

 

 

 

Jeśli otrzymasz ostrzeżenie lub karę, pamiętaj, że filtr czatu może mieć opóźnienie nawet do 30 minut, co oznacza, że to nie Twoja ostania wypowiedź mogła być przyczyną! Pamiętaj również, że filtr może uwzględniać Twoje poprzednie działania – oznacza to, że ostrzeżenia / kary nie zawsze są oparte na JEDNEJ rzeczy, którą napisałeś. W przypadku chęci poznania powodu sprawdź swój e-mail lub wyślij zapytanie do supportu (przy okazji, możesz się ubiegać o usunięcie blokady chatu, o ile rzeczywiście nie zostały naruszone żadne zasady).

⭒⭑⭒
Co prawda kwestia działania filtru i bota chatu wciąż pozostawia sporo życzenia, jednak jeśli do tej pory nie miałeś żadnych problemów, to nie masz się o co martwić, graj tak dalej!

Post ze starej wersji strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *