fab

FAB

stable

Star Stable prezentuje... komiks z Egmontem!


Tym razem mam dla Was artykuł szwedzki (oryginał znajdziecie tutaj). Tłumaczenie zajęło mi nieco dłużej, niż zwykle, toteż tym bardziej zachęcam!

Dyr gen. Star Stable - Fredric Gunnarsson prezentuje komiks.
Współpraca z wydawcą (Egmont) przybliży graczom historię, poprzedzającą tę znaną z gry.
Bowiem historia ta "może się pojawić w wielu formatach".

Star Stable, międzynarodowa gra społecznościowa z końmi w roli głównej, uruchomiona prawie siedem lat temu. Na dzień dzisiejszy gra została przetłumaczona na dziesięć różnych języków i ma zarejestrowanych użytkowników w 180 krajach.

Teraz firma za nią odpowiedzialna przedstawia swój następny plan: komiks, w którym opowiedziana jest historia sprzed wydarzeń SSO, we współpracy z Egmont.

- Mamy fantastyczne uniwersum składające się z historii, które można wyrazić w wielu różnych mediach. W Star Stable jesteś w samym centrum przygody, zaś na przykład w komiksie lub książce, bierzesz w niej (akcji - przyp. red.) udział w inny sposób - mówi dyrektor generalny Star Stable Fredric Gunnarson do Dagens Media.

Jaką wartość będzie miał komiks dla odbiorców?
"Mamy bardzo zaangażowaną społeczność, która chciałaby dowiedzieć się więcej o świecie oraz postaciach. A dla tych, którzy jeszcze nie znają Star Stable,  seria ta jest jednym ze sposobów na poznanie nas."

Co w nim znajdziemy?
"Komiks, który jest teraz w Szwecji, jest wstępem do gry online, kończy się tam, gdzie zaczynają się wydarzenia z SSO, przekazując czytelnikowi historię niektórych kluczowych postaci."

Wielu rezygnuje z druku, a Wy wręcz przeciwnie! Dlaczego?
"Uważamy się za niezależnych od platformy, na przykład komiks może być rozpowszechniany w wielu formatach, druk jest swoistym testem, który obecnie podjęliśmy ."

Ilość nakładu jest póki co nieznana. Liczba ta zależeć będzie od lokalnych wzorców i warunków konsumpcji. Ale odpowiedź na komiks, który został wydany tylko w Szwecji, jest pozytywna, mówi Fredric Gunarsson.

"O ile nam wiadomo, jest to silny atut tutaj, w Szwecji, na dodatek gdy tylko gracze z innych krajów się o tym dowiedzieli, wpadli w panikę i zapytali nas, kiedy komiks zostanie przetłumaczony."

Może i krócej, ale o wiele trudniej. Co do tematu zaś, wiemy już, że prace nad tłumaczeniem są zakończone, a sam komik będzie do nabycia w oficjalnym sklepie Star Stable, gdy tylko ponownie go otworzą! Trzymajcie kciuki, żeby kolejne szwedzkie artykuły także były ujęte w prostszym języku i do następnego!

5 komentarzy:

 1. Szkoda tylko, że komiks będzie pewnie kosztował fortunę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie w granicach 20-40 zł lub mniej, mogę się mylić. Raczej nie jest to tak bardo dużo :/

   Usuń
 2. Aż się chyba pokuszę, jak się tylko pojawi... to może być naprawdę ciekawa fabuła zawarta w fikuśnych ilustracjach (interesujący styl na okładce zachęca *^*)... hmyyy...

  ~Samantha Eveningstone

  OdpowiedzUsuń
 3. Rosia, nawet nie wiesz jak miło mi obserwować rozwuj FAB Stable...

  ~Lizusek :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za chęć podzielenia się swoimi uwagami i opinią! Proszę jednak o zastosowanie się do poniższych zasad:

• nie spamuj
• szanuj autorów oraz innych komentujących
• staraj się zachować poprawność językową

Jeśli chcesz pozostawić reklamę swojego bloga - jak najbardziej, ale poświęć choć moment na nawiązanie do posta, który komentujesz.