fab

FAB

stable

Zapoznanie z Gubernatorem

A dokładniej z dzielnicą, którą mu poświęcono.
Czym jest Upadek Gubernatora? Najprościej ujmując, jest to centrum miasta Jorvik.

Weny do pisania dostałam, gdy wyruszyłam w miasto, w poszukiwaniu nowej gwiazdki.
Przy okazji, obalamy mit zielonego auta. Albo jestem daltonistką, albo jest ono różowe...


Przejdźmy jednak do konkretów. W tym poście, chciałam się skupić na omówieniu dosyć kontrowersyjnego tematu. Jakiego? Wprowadzenia mieszkań do Star Stable. Jest to kwestia coraz częściej poruszana, zarówno w teoriach, jak i ankietach. Jak wszystko w grze, ma swoich zwolenników oraz przeciwników, gdzie jedni i drudzy gotowi są sobie skakać do gardeł. Doprawdy, urocze. Co do samych mieszkań, opinii jest wiele. Doskonale wiemy, że byłby to duży krok, pytanie tylko, czy w dobrą stronę? Niestety, o tym dowiemy się dopiero po fakcie. Póki co, pozostaje snuć rozważania. Zacznę więc od najważniejszego...

Skąd wiadomo, że pojawią się mieszkania?


Żeby to wyjaśnić, należy przypomnieć sobie wprowadzenie Miasta Jorvik. Już tego samego dnia, część graczy zauważyła pewien sklep, poza trzema wymienionymi w opisie aktualizacji. Nie dane nam było na razie poznać jego nazwy, ani odkryć innych szczegółów. Wiemy jedynie, że znajduje się tuż obok Jollister'a. Zaś jego wystawa mówi sama za siebie. Jest to najzwyczajniejszy sklep meblowy!


Po co jednak taki sklep w grze o jeździe konnej? Otóż to: Żeby móc wyjaśnić sens wprowadzenia mieszkań, poświęcimy chwilę (naprawdę krótką) na przeanalizowanie istoty samego SSO. Jest to bez wątpienia gra z gatunku mmorpg (ang. massively multiplayer online role-playing game), czyli taka, która pozwala setkom użytkowników na wspólną grę w czasie rzeczywistym. Polega również na wcieleniu się w utworzoną przez siebie postać. Jednak nie chodzi tu o same definicje. Ideą SSO, jest połączenie Stajni Marzeń oraz Starshine Legacy w jeden produkt i... Dodanie możliwości gry z innymi. Jednak grę tego typu ciężko jest utrzymać na rynku, a jest to niezbędne, żeby w ogóle był sens ją tworzyć. Jak więc zapewnić sobie to utrzymanie? Tworząc stałą, pewną społeczność graczy. 

W przypadku SSO, utrudnieniem jest sama tematyka. Nie okłamujmy się, gra skupiona w głównej mierze na koniach ma wąskie grono odbiorców. Do tego, należy dobierać zawartość tak, aby bez przeszkód mogły grać w nią osoby młodsze... Jak pewnie część z Was wie, wraz z wydaniem Starshine Legacy, na rynek weszła gra odbiegająca zupełnie od tematyki końskiej. Akademia Gwiazd, bo o nią chodzi, również należy do rodziny gier od wydawcy SL, jednak skupia się na muzyce. Jeśli chcecie się o niej dowiedzieć więcej, zapraszam pod ⇒ten link.⇐
Czemu wspomniałam akurat o tej konkretnej? Była ona kolejnym sukcesem. Przyciągnęła naprawdę wielu graczy, a co najlepsze, nie tylko tych, którzy interesowali się poprzednimi tworami studia. 

Aby więc zapewnić grze przetrwanie, musi być ona zróżnicowana! Dzięki temu, rzesza jej fanów będzie mogła stale rosnąć i nie ograniczać się do kół zainteresowań. Do czego zmierzam? Nasze SSO czerpie naprawdę wiele z poprzednich gier, także z Akademii. Najlepszym przykładem będzie tutaj centrum handlowe i tygodnie mody.
Nudna część za nami, przechodzimy więc dalej. A dokładniej wracamy do mieszkań.

Gdzie mogą się pojawić?To jedno z głównie padających pytań. Osobiście, coraz bardziej przychylam się do pomysłu z Miastem Jorvik. A konkretniej, z Upadkiem Gubernatora. To w tej dzielnicy dominują bloki mieszkalne. Oczywistym jest więc przypuszczać, że w przyszłości znajdziemy własny kąt w którymś z nich. Właśnie w celu ustalenia lokalizacji lokali (to lepiej brzmiało w głowie) udałam się na zwiady do UG. Pobiegłam w niemal każdy z krańców mapy. Dlaczego "niemal"?Powróćmy na moment do mapki na górze. Tylko 3/4 z widocznego terenu jest dla nas dostępne.


Bingo!

Oto bloki widmo - są i jednocześnie ich nie ma. Swoją drogą, zewnętrzne klatki schodowe, powiew zachodu. Przyznaję, jestem w 90% pewna, że to tutaj zostanie wprowadzone nasze lokum. Jakkolwiek można by się łudzić, że stolik wstawimy również do naszego pokoiku w stajni... Coś po prostu w tym rozwiązaniu nie pasuje.

Co będzie w takim mieszkaniu?


I znowu wracamy do snucia domysłów.
Mamy jednak pewne wskazówki na wystawie wspomnianego wcześniej sklepu! A dokładniej:


Co jest na wystawie, każdy widzi. Dlatego też rozpiszę się tylko o części.
Większość elementów pełni rolę wyłącznie dekoracyjną. Chodzi głównie o lampy, zasłonki, rośliny (w zasadzie jednego kaktusa). Zaciekawiły mnie również regały. Od powiększenia naszej szafy w stajni minął już jakiś czas. Ubrania jednak wciąż przybywają i znowu pojawia się problem - gdzie to wszystko mieścić? Bardzo możliwe zatem, że zamiast powiększać szafę w nieskończoność, wprowadzą dodatkową. A nawet kilka. Ograniczy nas tylko ilość miejsca na taki schowek oraz budżet. Bądź co bądź, tę szafę trzeba będzie samemu kupić.

Przyjrzyjmy się jeszcze prawej stronie witryny sklepowej. Tam w rogu, na podłodze. Czyżby... To legowisko dla zwierzaka! A więc, nie wiemy kiedy SSO zdecyduje się ów sklep otworzyć. Możliwe, że przygotowują przy okazji funkcję, która zadowoli zwolenników wypuszczenia zwierzaków z szaf. Co Wy na to? Wybieramy zwierzaka i wkładamy go do takiego legowiska (podobnie jak do torby) a on dotrzymuje nam towarzystwa i zdobi mieszkanko. Brzmi całkiem nieźle! Rzeczywiście, to nie pewnego. Jednak bez przyczyny, nie dodaliby legowiska na wystawę. Co jeszcze dodali, żeby dać nam kilka wskazówek?

Z tego co pamiętam, z zadań otrzymaliśmy białą farbę, beczkę oraz... kanapę. Farba, wiadomo. Umożliwi nam pomalowanie ścian. Na wystawie widać jednak tapety. Bardzo możliwe, że będziemy w stanie zakupić również różne "style" ścian (możliwie też podłóg) do takich mieszkań. Czy każdorazowa zmiana będzie oznaczała opłatę? Prawdopodobnie tak, przecież tak samo jest w prawdziwym świecie. No i kasa wpływa.

Co do nieszczęsnej kanapy (którą nastoletnia dziewczyna była w stanie nosić w kieszeni, około miesiąca, naprawdę, wstyd mi za tamtego gościa z Placu Aideen), będzie ona pełniła wiadomą funkcję. Stolik + krzesła/fotele/kanapa. Mając taki zestaw możemy spokojnie zaprosić znajomych do siebie, zamiast do restauracji. Jedyny minus to potrzeba wcześniejszego zaopatrzenia się w jedzenie. Chyba, że wspaniałomyślnie same będziemy udawać kelnerkę (lub wymyślimy kolejną zabawę). Oh, ale co ja piszę...

Zaprosić znajomych?


Znowu kilka faktów. Restauracje w grze są dodane w celu zrobienia miejsca dla gracza i jego znajomych. Taki miły akcent, nie musimy z nich korzystać, ale czasem lubimy. Zresztą to oczywiste, że w takiej lodziarni lub kawiarni można się spotkać z przyjaciółmi. Wspólny podwieczorek w stajni, tuż obok boksów niestety nie brzmi zbyt apetycznie.
Wróćmy (znów) do wystaw. Obie przedstawiają to samo pomieszczenie, mają ten sam cel. Jednak style są różne. Zupełnie jak ubrania, prawda? Pozwala nam to zaprojektować coś pod siebie, wedle własnego gustu. Czy jednak ubrań naszej postaci nie widać? Wręcz przeciwnie! Często specjalnie je dobieramy, bynajmniej nie tylko dla siebie.

Istnieje duża szansa, że opcja mieszkań pozwoli nam pochwalić się nie tylko umiejętnością łączenia kolorów. Gdy już się umeblujemy i uznamy, że wszystko wygląda tak, jak powinno, możemy zaprosić do siebie znajomych i pokazać im swoje dzieło. Możemy też poprosić ich o porady co do aranżacji wnętrz, przy herbatce i ciastku.


Gratuluję dotrwania do końca lektury!
Chcę tylko przypomnieć, że to wszystko nic więcej, niż moje osobiste spostrzeżenia i domysły. Nie mamy gwarancji, że cokolwiek, co zostało wspomniane w tym poście faktycznie pojawi się w grze. Niemniej, nadal mam taką nadzieję.
Zachęcam Was do podzielenia się własnymi pomysłami i opinią, na temat... Tego wszystkiego.
A tymczasem, przyjemnego czwartku!

9 komentarzy:

 1. Sama jakoś nie jestem za wprowadzeniem domu dla gracza, to by było, według mnie, zbędne. Co mamy robić w takim mieszkaniu oprócz zapraszania znajomych? Szafę mamy już w stajni, a dekorowanie takiego mieszkanka chyba nie przyniesie większych korzyści, po prostu będzie ładnie wyglądać. Ja chętnie zobaczyłabym możliwość udekorowania stajni, czyli postawienia np. kanapy w jednym z tych pomieszczeń, które wydają mi się puste.
  Według mnie wprowadzenie mieszkania byłoby tylko dla zadowolenia części graczy, którzy tego chcą, a z tego co widzę, w kolejnych aktualizacjach tematyka np. nowych zadań coraz bardziej odbiega od rzeczywistej tematyki gry.

  Trochę się rozpisałam, heheh. Ale post naprawdę fajny, zachęcił mnie do mówienia na ten temat.
  Pozdrawiam, Aria Candlefall ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po części się zgadzam ale mam pytanie do Ciebie. Co masz na myśli, że tematyka aktualizacji odbiega od tematyki gry? W sensie, te zadania z miastem Jorvik? Czy ostatnie aktualki? Bo te ostatnie moim zdaniem nie odbiegają bo są przecież kontynuacją fabuły i są spójne.

   Usuń
  2. Oczywiście nie miałam tu na myśli ostatniej aktualizacji z główną fabułą, ta bardzo mi się podobała. Po prostu jakoś nie lubię np. Miasta Jorvik. SSO to gra, w której na pierwszym planie są konie, czy też powinny być, tak mi się wydaje. Miasto Jorvik jest miejscem, które według mnie ma niewiele z tym wspólnego, tam skupiamy się bardziej na miejskim życiu, a ja Jorvik widzę jako wyspę raczej "odłączoną od świata" (w pozytywnym tych słów znaczeniu), a to miasto skupia się na nowoczesności. Podobnie jak czasem zadania, w których nasz koń nie gra wielkiej roli, więc według mnie, tak jak mówiłam, wszystko odbiega od tematyki, a to właśnie dzięki niej dołączyłam do tej społeczności graczy.

   Wiem, że może i wyolbrzymiam, ale z mojego punktu widzenia tak to wygląda. ♥

   Usuń
  3. Aha, rozumiem. Źle zrozumiałam, wybacz ;) W takim razie całkiem się zgadzam. Mi np. w mieście bardzo podoba się plac Aideen. On bardzo pasuje do gry i samej tematyki. Masz rację, to konie i fabuła powinny być na 1 planie. Samo miasto i nowoczesność byłoby wg. mnie ok tylko gdyby nie wpychało się na 1 plan. Gdyby dodawali w mieście zadania związane z końmi byłobyfajnie. A tak to każdy tym miastem się jara. No a gdzie konie? xD

   Usuń
 2. Mogę mieć zapytanie do Was? Chcę poznać Waszą opinię. Przepraszam, że tutaj i nie na temat ale chcę zapytać kogoś kompetentnego. Ostatnio coraz więcej ludzi narzeka, że SSO wyciąga od nich kasę (chociaż ja osobiście tak nie uważam). Piszą na fb, YT, forach, że nie dostają SR i SC a kasę im zabierają jak kupują, że questy im się nie podobają, że wszystko drożeje, że nie maja co robić itd. Może głupie to pytanie bo przecież tylko autorzy tych komów to wiedzą ale co się dzieje? Nawet niektórzy ,,sławni" youtuberzy zaczynają narzekać. To wina ludzi, że zrobili się tacy marudni czy rzeczywiście zarząd, obsługa czy kto tam jeszcze zawinił? O co chodzi? Kiedyś nie było tylu udogodnień, było tylko kilka koni do kupienia, funkcji mniej, grafika troszkę gorsza a ludzie tak nie narzekali. W sumie to prawie wcale. To nie miejsce na moje żale ale w sumie tak głupio mi słuchać jak niektórzy wypisują głupoty na ludzi, którzy w sumie uczciwie zarabiają i dają nam dzięki pracy miło spędzony czas a czasem komuś nawet pasję (+ inne przez to bo i blogi się rozwijają i graficy edytują). Tylko, ze niektórzy też jawnie łamią regulamin gry a potem psioczą, że ktoś im coś zrobił, zablokował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śmieszne. Polska ma właśnie niskie ceny, a przecież nikt ich nie zmusza do zakupu SC lub SR.

   Usuń
  2. Namihiru tylko właśnie, że to nie tylko Polacy narzekają :( Dużo innych narodowości też. Poza tym też jest inna kwestia. Najpierw sami łamią regulamin gry a potem też narzekają, że SSO jest niesprawiedliwe i jacy to pokrzywdzeni...

   Usuń
 3. Woah. Takie domysły brzmią jak prawdziwe plany, które tylko czekają na dodanie do gry! Dorian - jestem dumna. Jak dodadzą tapety z wąsem na ścianę, pamiętaj, że taka min. Jedna znajdzie miejsce na mojej ścianie 💕
  Ale domy w sso... A co z końmi? Może jakieś płatne boksy, by mieć konia pod ręką? A może biedak będzie musiał stać przy stacji na autobusy już zawsze...
  Mam nadzieję, że powstaną bloki dla graczy, nawet z możliwością wybrania sobie z kilku opcji dokładnej lokalizacji swego lokum i masie dodatków do takiego mieszkanka, by dać mu własny charakter i styl 😊😊
  Ahhh przez ciebie nie mogę doczekać się potwierdzonego info! SOFA/D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niezbyt obracam się w tym temacie, więc mi nawet do głowy nie przyszło, że będą mieszkania. W mojej głowie było to wręcz oczywiste, że to będzą meble do naszej nowej stajni, tam gdzie jest takie pomieszczenie ze stołem i że tam będziemy mogli zaprosić znajomych.
  Ta opcja z mieszkaniami wydaje się bardziej ciekawa, aczkolwiek raczej sc bym na takie mieszkanie nie wydała. No i też kwestia tego ile na takową aktualizację będzie trzeba poczekać aby się dowiedzieć jak to tak dokładnie będzie wyglądać.
  Ciekawy wpis dający mi trochę do myślenia.
  ~ Kate Shy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za chęć podzielenia się swoimi uwagami i opinią! Proszę jednak o zastosowanie się do poniższych zasad:

• nie spamuj
• szanuj autorów oraz innych komentujących
• staraj się zachować poprawność językową

Jeśli chcesz pozostawić reklamę swojego bloga - jak najbardziej, ale poświęć choć moment na nawiązanie do posta, który komentujesz.